Höstlov Skills Camp 25-28 oktober i Edsbergshallen

Manifestation för föreningslivet i Viby & Norrviken - Lördag 3 september kl 12-15 på Norrvikens Torg

2022-08-29

Vi bjuder in alla ungdomar, ledare och föräldrar i Viby Basket, Sollentunas politiker och samtliga som har ett intresse och engagemang för föreningslivet och våra ungdomar i Viby/Norrviken till en manifestation på Norrvikens Torg lördag 3 september kl 12-15!

 

Snart är det val där vi kommuninvånare får lägga vår röst för vilka och hur vi vill att Sollentuna ska styras kommande fyra år. Vi anser att det är viktigt att visa på behoven av kommunens investeringar för våra unga, skolan och föreningslivet där vi tillsammans med civilsamhället och näringslivet kan skapa möjligheter för att ta hand om och utveckla våra ungdomar till goda och trygga samhällsmedborgare!

Viby Basket kommer ha basketkorg och ungdomsledare på plats för roliga lekar och tävlingar. ICA Nära Norrviken kommer bjuda på massa godsaker och Percys grillar lite gott samt Churroskungarna erbjuder sötsaker.

 

Det blir en RIKTIG FAMILJEFEST! Ta med hela familjen och grannskapet - träffa Sollentunas politiker för att dela med er av era tankar och idéer för hur vi tillsammans kan skapa en stadsdel som stöttar våra ungdomar, skapar trygghet och möjligheter för en sund miljö och livstil för skola, föreningsliv och näringsidkare.

 

Mellan kl 13.00 och 14.00 kommer vi bjuda upp politikerna för att de själva ska få tydliggöra deras ambitioner för ett levande torg och föreningsliv i Viby & Norrviken.

 

Hjälp oss sprida budskapet och dela detta i era flöden och med era vänner!

 

TILLSAMMANS KAN VI SKAPA FÖRÄNDRING OCH VI MÅSTE GÖRA VÅRA RÖSTER HÖRDA NU!!!

 

Styrelsen & Tränarrådet i Viby Basket

Nyhetsarkiv

ICA Norrviken
Yoda
OBEnet
Sundström
Palatovi

SOCIALA MEDIER

SPONSORER

ICA NorrvikenYodaOBEnetSundström
Palatovi
Annonsbild för gräsrotenAnnonsbild för gräsroten